Čtyři izraelští vojáci byli zabiti v nastražené budově při zuřivých bojích v Rafáhu ve střední Gaze

Přidat na Seznam.cz

Úterý bylo tragickým dnem pro izraelskou armádu během operací v pásmu Gazy proti militantnímu hnutí Hamás. Při zřícení nastražené budovy přišli o život čtyři vojáci a dalších sedm bylo zraněno, píše deník The Time Of Israel.

Oběťmi byli major Tal Pshebilski Shaulov (24 let), desátník Eitan Karlsbrun (20 let), desátník Almog Shalom (19 let) a desátník Yair Levin (19 let). Všichni sloužili v průzkumné jednotce brigády Givati. Jejich úmrtí zvýšilo počet zabitých izraelských vojáků během této ofenzívy na 300.

Podle prvotního šetření vstoupili vojáci do domu ve čtvrti Šabúra poté, co neexplodovalo výbušné zařízení, které tam vhodili. Při vstupu dvou z nich však budova vybuchla a částečně se zřítila. Kromě čtyř mrtvých utrpělo sedm dalších vojáků zranění, z toho pět je zraněno vážně, zmiňuje deník The Jerusalem Post.

Izraelská armáda později v domě objevila vstup do tunelu, což naznačuje, že budova mohla patřit členu Hamásu. Měla podezření, že uvnitř je agent zapojený do únosu vojáka Gilada Šalita, který byl v Gaze vězněn 5 let.

Zdroj: The Time Of Israel, The Jerusalem Post