Covidové šílenství v Číně pokračuje! Muž na videu odmítl dobrovolně nastoupit do karantény, kam byl nakonec násilně odveden ze svého obýváku

Přidat na Seznam.cz

Čína Na videu, které se objevilo na sociální síti Twitter, je vidět, jak se dva muži v ochranných kombinézách snaží odvléct mladíka do izolace, jelikož byl vyhodnocen jako rizikový kontakt. Mladík se během incidentu snaží bránit, když se drží své pohovky.

Situace se odehrála 30. listopadu ve městě Chang-čou, jihozápadně od Šanghaje. Podle úřadů byl muž vytrasován a označen za rizikový kontakt. Na základě toho mu byla nařízena izolace, kterou však odmítl dobrovolně nastoupit. Před zákrokem byl údajně muž upozorněn, že se dopouští protizákonného jednání, pokud nařízení odmítne.

Komentující se pod příspěvek vyjadřují na podporu odvedeného mladíka a poukazují na to, že takové zásahy jsou zcela běžné. Podle CNN je důvodem politika komunistické země, která vyhlásila boj s koronavirem s názvem „nulový COVID“.

Čína v posledních čelí mohutným demonstracím, které vyjadřují nesouhlas s vládními restrikcemi. K protestujícím se přidali i krajané v jiných zemích jako Japonsko a Německo, informuje server News18.

Ačkoli od prvních případů nákazy Covidem-19 uběhly už dva roky, v Číně se stále okolo deseti miliónů lidí potýká s nějakou formou omezení. Cílem vlády je absolutní vymýcení viru.

Nejdramatičtější protesty jsou hlášeny z velkých čínských měst jako Peking, Zhengzhou a Šanghaj.

Zdroj: CNN, News18