Chlapec z gymnázia Boskovice, který vyskočil z okna, tak mohl učinit nejspíše kvůli problémům v rodině

Přidat na Seznam.cz

V úterý odpoledne se stala šokující věc, když mladík gymnázia po konci vyučování vyskočil z okna. Na konci hodiny beze slova vstal, otevřel okno a vyskočil z druhého patra. Sedmnáctiletý mladík utrpěl vážná zranění a po operaci je hospitalizován v Brněnské dětské nemocnici.

Na gymnáziu právě probíhala suplovaná hodina angličtiny, kterou žáci měli místo hodiny biologie. Neštěstí se prý stalo v učebně číslo 311. Po konci hodiny žák vstal a šel otevřít okno. Před zraky spolužáků a učitelky z okna vyskočil.

Zraněného chlapce vrtulník přepravil do Dětské nemocnice v Brně. „Byl přijat s těžkým polytraumatem, jeho zranění jsou vážná. Je na operačním sále, čeká ho dlouhý operační výkon,“ sdělila v úterý Plachá. Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. „Dostal jsem informaci, že na konci vyučovací hodiny žák ještě za přítomnosti učitele vstal, otevřel okno a vyskočil z druhého patra. Údajně nic nenaznačovalo, že by tento žák měl mít nějaké trauma,“ uvedl krajský radní pro školství Karel Jurka (ODS), píše deník iDnes.

Gymnázium Boskovice na svém facebookovém profilu k nešťastné události vydalo ve středu prohlášení.

Svědci události tvrdí, že si myslí, že chlapec vyskočil kvůli tomu, co se děje u nich doma. Tvrdí, že byl samotář, který nikam moc nechodil a svůj volný čas trávil spíše u počítače, ale že doma to zřejmě v pořádku nebylo. Žádné konkrétní důvody však neuvedl. Názory na důvod, který donutil chlapce k takovému činu mají i jiní žáci, kteří specifikovali situaci v rodině blíže, dle svého uvážení a pocitů.

Tvrdí, že chlapcův otec byl hodně přísný. „Měl jsem s ním jednou výstup před školou. Na mě tehdy působil jako despota. Maminka byla ustrašená. Syn se učil dobře, ale byl hodně ušlápnutý. Samozřejmě mě ta zpráva zasáhla. Doufám, že se chlapec ze zranění dostane a dá se do pořádku i psychicky. Je to strašné, proč se odhodlal k takovému činu. Doufám také, že se to pořádně prošetří,“ dodal, jak píše deník Blesk.

Krajský radní pro školství Karel Jurka komentoval situaci tak, že není nyní vhodné vynášet jakékoli soudy a případem se dál bude zabývat policie. Poté dodal, že věc již nebudou nadále komentovat vzhledem k věku studenta a s ohledem na jeho rodinu.

Zdroje: Blesk, iDnes, Facebook