Češku oklamal podvodník vydávající se za ukrajinského prezidenta. Poslala mu 240 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Svět internetových podvodů je neustále v pohybu, přičemž se objevují stále novější a sofistikovanější metody. Jedním z nejnovějších případů je ten, který se týkal 42leté Češky. Tato žena byla přesvědčena podvodníkem, že je ukrajinským prezidentem, což ji vedlo k tomu, že mu poslala balíček s 240 tisíci korunami, uvádí TN.cz v souvislosti s dalšími podvody.

Celý případ se rozvinul z nevinného komentáře pod videem, na který reagoval „ukrajinský prezident“. Tento podvodník poté začal ženě vyznávat lásku a plánovat s ní společnou budoucnost. Žena, zjevně oklamána, čelila výrazné finanční zátěži, neboť si musela půjčit peníze, které neměla k dispozici. Podvodník, vydávající se za prezidenta, jí přitom slíbil, že si může vzít všechny peníze z doručeného balíku.

Podle Ivy Kormošové, policejní mluvčí, se žena rozhodla ohlásit podvod na policii poté, co ji zaměstnanci banky upozornili na možný podvod. Nyní je na policii, aby pachatele dopadla. Pokud se tak stane, hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od 1 do 5 let, píše deník hradecka.drbna.cz.

Úřady kvůli tomuto a podobným případům stále varují před neopatrností na internetu. „Je důležité vědět, s kým skutečně komunikujete. Neměli byste věřit všemu, co se objevuje na sociálních sítích, stejně tak byste měli být opatrní vůči lidem, které na sociálních sítích potkáte. Na internetu se může kdokoli vydávat za kohokoli,“ zdůrazňuje Kormošová.

Zdroj: hradecka.drbna.cz, TN.cz