Češka zadržená v Tunisku se přiznala k vraždě manžela. O zabití první řekla své neteři

Přidat na Seznam.cz

Na pondělním soudním slyšení bylo rozhodnuto, že padesátiletá Češka z Ostravy, která byla v Tunisku zadržena v souvislosti s úmrtím svého manžela, zůstane nadále ve vazbě. Tuniské úřady ji podezírají, že se na smrti svého manžela podílela. Důkazy poskytla žena sama, když se k zabití muže přiznala ve telefonickém hovoru se svou neteří. Shodně se k tomuto závěru vyjádřil i soud, píše CNN Prima News.

„Přiznala se mi. Prý tam bylo dlouho fyzické období, kdy se mlátili a tak, což asi zapůsobilo. Víc toho nevím. Ještě to nemůžu rozdýchat,“ zaznělo z úst ženiny neteře. Soud vynesl i rozsudek odnětí svobody, okolnosti však nejsou jasné. „Vyšetřující soudce prvoinstančního soudu v Monastiru vynesl odpoledne, v pondělí 24. července 2023, rozsudek odnětí svobody nad českou turistkou obviněnou z vraždy svého manžela, ke které došlo minulý týden v hotelu v Monastiru, poté, co se ke spáchání činu přiznala.“ vyjádřil se mluvčí soudu, píšou Novinky.cz.

Neteř se k události vyjádřila již dříve. „Vůbec tomu nerozumím, měli hezký vztah, teta v tuto chvíli musí být v úplně katastrofálním stavu, protože jí umřel manžel a teď ji zavřeli a zadrželi. Věřím, že to neudělala,“ uvedla před několika dny. Není tedy divu, že je to pro ni velký šok.

Tuniští kriminalisté začaly padesátiletou Češku podezírat poté, co byly na krku jejího o deset let staršího manžela nalezeny stopy po škrcení. Manželé byli v Tunisku na dovolené, kde mezi nimi mělo dojít k fyzické potyčce. Žena uvedla, že byl její manžel v podnapilém stavu. Předpokládá se, že se tamní policie brzy obrátí na své české kolegy.

Zdroj: CNN Prima News, Novinky.cz