Česká republika získá od ČEZu 100 miliard korun. Karel Havlíček (ANO) se kvůli tomu pustil do Petra Fialy (ODS)

Přidat na Seznam.cz

Člen hnutí ANO a poslanec Karel Havlíček se pustil do pětikoalice Petra Fialy na Twitteru. Havlíčkův útok vyprovokoval obrázek, který Fiala sdílel.

Na obrázku je napsáno, že zisky od ČEZ použije vláda Petra Fialy k tomu, aby pomohla občanům a firmám. Havlíček kus textu přeškrtnul a nahradil jej náznakem, že vláda pětikoalice pomáhá pouze těm, kteří „kopou za nás.“ (pozn. redakce.: za vládu, myslel tím Karel Havlíček).

Kromě toho obvinil vládu pětikoalice z kontroly médií a šíření dezinformací. Celý originální příspěvek Petra Fialy, který byl upraven Havlíčkem, doprovázelo i textové vysvětlení.

Česká republika získá od ČEZ v letošním roce zhruba 100 miliard korun. Každou korunu z této částky využijeme ve prospěch občanů a firem,“ napsal premiér Petr Fiala.

Velká část peněz půjde prý na pomoc s vysokými cenami energií, které jsou důsledkem války na Ukrajině. Jakým způsobem však Petr Fiala dále nevysvětlil. Některé prostředky mají být investovány do výstavby silnic a dálnic. Vláda také plánuje zvýšit výdaje na obranu.

Zdroje: Karel Havlíček, Petr Fiala, redakce