Byly vybudovány stovky kilometrů opevnění kolem Kyjeva. „Kyjev je srdcem Ukrajiny a to, jak bude fungovat, rozhodne o tom, zda Ukrajina bude žít,“ říká velitel

Přidat na Seznam.cz

Po rozsáhlé ruské invazi byly kolem Kyjeva vybudovány stovky kilometrů opevnění a vytvořeno několik obranných prstenců. Dnes se tato ochrana stále posiluje, řekl to velitel pozemních sil generálporučík Oleksandr Pavljuk.

Je třeba poznamenat, že na začátku rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu vedl Oleksandr Pavljuk několik měsíců Kyjevskou oblastní vojenskou správu a také rok velel obranným silám Kyjeva.

„Za rok na této pozici jsme udělali obrovský kus práce. To je asi tisíc kilometrů opevnění, tři obranné kruhy Kyjeva. Černobylský směr byl značně posílen. Udělali jsme vše pro to, aby nebyly možnosti překvapivého útoku nepřítele. Již nyní budujeme dlouhodobé betonové opevnění. Protože mít takového souseda znamená být neustále připraven na válku. A Kyjev je srdcem Ukrajiny a to, jak bude fungovat, rozhodne o tom, zda Ukrajina bude žít, nebo ne,“ řekl generálporučík Oleksandr Pavljuk.

Podle něj v tuto chvíli dochází k nárůstu ve všech směrech, obrana hlavního města Ukrajiny nadále posiluje, píše portál Armyinform.

31. března, Ukrajina oslavila druhé výročí osvobození Kyjevské oblasti od ruských útočníků. Téměř měsíc v roce 2022 byli obyvatelé měst Vorzel, Buča, Boroďanka, Irpen, Hostomel a řada dalších vesnic v oblasti Kyjeva okupována, uvádí deník RBC-Ukraine.

Zdroj: Armyinform, RBC-Ukraine