Byli odsouzeni dva nejmladší vrazi za posledních 30 let. Chlapci (12) vraždili mačetou

Přidat na Seznam.cz

Britský soudní dvůr shledal dva dvanáctileté chlapce vinné ze spáchání vraždy o sedm let staršího mladíka. Oběti způsobili smrtelná zranění mačetou s čepelí přesahující 40 centimetrů délky, když jí probodli jeho srdce. Po činu se každý z pachatelů snažil svalit vinu na druhého, avšak porota je uznala oba vinné, píše deník The Guardian.

Podle zpravodajské stanice BBC jsou tito pachatelé s nejvyšší pravděpodobností nejmladšími odsouzenými vrahy od nechvalně známého případu brutální vraždy dvouletého Jamese Bulgera z roku 1993, za kterou byli tehdy potrestáni dva desetiletí chlapci. Výměra trestu v aktuální kauze bude stanovena v nadcházejících měsících.

Devatenáctiletý Shawn Seesahai se setkal s dvojicí útočníků loni v listopadu v jednom z parků ve městě Wolverhampton na západě Anglie. Tato dvojice chlapců, která byla v parku rovněž s dívkou, napadla mladíka zcela bezdůvodně a bez jakékoliv předchozí provokace z jeho strany. Jeden z pachatelů běžně nosil mačetu s čepelí delší než 40 cm, kterou vlastnil nelegálně, informuje Mirror.

Bezprostředně po prvním kontaktu se Seesahaiem vytáhl zmíněný chlapec mačetu a za asistence svého komplice zahájili brutální útok. Oběť bili a bodali, přičemž v jednom případě dle policejních údajů čepel téměř celá prošla zezadu až do srdce napadeného, který na místě skonal.

„Shawn byl tak láskyplný chlapec, byl tak dobře vychovaný, staral se o nás. Měl všechny velmi rád a chtěl lidi chránit,“ cituje BBC matku zavražděného mladíka. Její syn pocházel z karibského ostrova Anguilla a přicestoval do Británie za účelem oční operace, kterou úspěšně podstoupil. Chystal se zde následně studovat a najít zaměstnání.

Zdroj: The Guardian, Mirror