Byl zabit ruský generál námořnictva, potvrzuje gubernátor. Sedmá potvrzená oběť mezi vysoce postavenými armádními představiteli

Přidat na Seznam.cz

Rusko – Generál ruského námořnictva Vladimir Zavadskij byl zabit ve válce na Ukrajině, potvrdil gubernátor Voroněžské oblasti. O jeho smrti se spekulovalo již několik dní zpět a první zprávy se objevily na uzavřené diskuzi Moskevské vševojskové velitelské školy, kdy o jeho zabití informoval jeden z absolventů, informuje deník The Moscow Times.

Generálmajor Vladimir Zavadskij zemřel ve věku 45 let „během bojové služby v zóně speciálních operací“, jak informoval voroněžský gubernátor Alexandr Gusev na sociální síti Telegram. Dále uvedl, že Zavadskij měl funkci zástupce velitele 14. armádního sboru Severní flotily.

Důstojník přišel o život, když našlápl na minu v bojové oblasti poblíž města Izjum v Charkovské oblasti na východě Ukrajině. BBC hovoří i o tom, že se tento incident mohl odehrát v Chersonské oblasti, tedy na jihu Ukrajiny. Podle vyšetřování mohla být mina, která stála Zavadského život, umístěna ruskou jednotkou při minových operacích. 

Jde o již sedmou oběť mezi ruskými generály od začátku invaze na Ukrajině, uvádí server BNN. Díky posunu dynamiky válčení Ukrajiny došlo k přesnějšímu zaměřování ruských velitelských pozic.

Ruské vojenské orgány se k úmrtím vysokých vojenských důstojníků nevyjadřují, stejně tak jako se neaktualizuje počet obětí armády již od září loňského roku.

Zdroj: The Moscow Times, BBC, BNN