Britský moderátor Michael Mosley je po smrti. Jeho tělo bylo nalezeno na řeckém ostrově

Přidat na Seznam.cz

Po několikadenním pátrání bylo v neděli ráno nalezeno tělo nezvěstného britského moderátora Michaela Mosleyho na řeckém ostrově, potvrdila jeho rodina, píše deník The Guardian.

Mosley, který zmizel na ostrově Symi ve středu odpoledne byl spatřen mezi skalami na drsném pobřeží skupinou na lodi, kde byl shodou okolností přítomný i místní starosta a novináři, informuje BBC.

Mosleyho manželka uvedla, že se její manžel při výletě vydal špatnou cestou a zřítil se na místě, kde nebylo snadné jeho tělo zpozorovat. „Michael byl dobrodružný muž, to byl jeden z rysů, které ho činily tak výjimečným,“ řekla.

Sedmašedesátiletý Mosley byl ve Velké Británii známý díky mnoha pořadům na BBC, častým vystupováním v televizi, v rozhlase a díky svému sloupku v deníku Daily Mail. Mimo Británii proslul díky knize „The Fast Diet“ z roku 2013, kterou napsal společně s novinářkou Mimi Spencerovou. Kniha představila tzv. „5:2 dietu“, která slibovala rychlou ztrátu váhy omezením kalorického příjmu dva dny v týdnu a zdravým stravováním zbývajících pět dní. Později zavedl program rychlého hubnutí a natočil řadu filmů o dietách a cvičení.

Zdroj: The Guardian., BBC