Bratry Jána (21) a Marka (22) pohltila rozbouřená řeka při záchraně dítěte. Z řeky se už nevynořili

Přidat na Seznam.cz

Sedm lidí se v horkém sobotním dni chtělo osvěžit nedaleko slovenské obce Šarovec (okres Levice) ve vodě, ale proud je strhl. Pěti lidem se podařilo dostat na břeh díky dvěma bratrům. Marek (22) a Ján (21) neváhali a obětavě pomáhali tonoucím lidem. Jeden z nich zachraňoval z rozbouřené řeky i dítě, ale na břeh se nedostal a krátce po něm pohltila hladina i jeho bratra. Na pomoc přiběhli další lidé, kteří přivolali záchranáře. Po nezvěstné dvojici intenzivně pátrali i v neděli a do dnešního dne je nenašli, píše deník SME.

Hladina Hronu byla po silných deštích vysoká a rozbouřená, přesto si sedm mladých lidí řeklo, že se v horkém červnovém dni půjdou zchladit. Silný proud je však všechny strhl, ale pěti lidem se díky obětavé bratrské dvojici podařilo dostat na břeh. „Všichni tady křičeli o pomoc, topili se. Bylo tam i dítě, které bylo pod hladinou, jeden chlapec ho vytáhl a potom zmizel,“ popsali svědkové, co se v sobotu u řeky odehrálo. Podle nich byli všichni plavci, ale silný proud byl nad jejich síly, informuje Pravda.

Na pomoc jim přiběhlo několik lidí, kteří uslyšeli křik a okamžitě přivolali záchranné složky. „Jednomu z bratrů se podařilo na břeh řeky vytáhnout do bezpečí pět osob. Bylo mezi nimi i dítě. Potom se vrátil zpět do řeky pro bratra, který také pomáhal při záchraně tonoucích lidí, ale oba se už z vody nevynořili,“ napsal rodinný příbuzný.

Přátelé dvou nezvěstných mladíků jsou zoufalí, ale věří v zázrak. „Byli to takoví dobří kluci, tohle si nezasloužili. Jsme v šoku a bojíme se, že už najdou jen jejich těla,“ neudrželi slzy známí, kteří jim přiběhli na pomoc. Pět lidí, kteří se ztracenou dvojicí vstoupili do rozbouřené vody, neutrpěli zranění, ale jsou v šoku, že se jejich kamarádi ztratili v hloubkách kalné řeky.

Zdroj: SME, pravda.sk