Bombu odrazil kufříkem: Záběry ukazují, jak bodyguard bleskově zareagoval při atentátu na japonského premiéra

Přidat na Seznam.cz

Výborné reflexy předvedl bodyguard japonského premiéra. Politik Fumio Kišida vedl v sobotu kampaň před doplňovacími volbami do japonského parlamentu, když na něj někdo hodil výbušné zařízení, uvádí server Politico.

Na sociálních sítích bylo zveřejněno video zachycující okamžik, kdy Kišidův osobní strážce odrazil výbušné zařízení, které bylo vrženo směrem k premiérovi. Nahrávku sdílelo například zpravodajské médium NEXTA.

Pracovník ochranky si všiml předmětu letícího směrem ke Kišidovi, odrazil nebezpečný projektil kufříkem a ještě jej odkopl pryč. Poté otevřel kufřík, který slouží jako přenosný balistický štít, zakryl premiéra a odvedl jej stranou do bezpečí.

Pár vteřin poté zařízení vybuchlo a vyvalil se kouř – šlo o dýmovnici, kterou po premiérovi hodil muž z davu. Policie 24letého muže zadržela. Podle očitých svědků držel stříbrný válec a před incidentem dělal rukou pohyb připomínající zapalování zapalovače, informoval server The New York Times.

K incidentu došlo 15. dubna před projevem Kišidy v rybářském přístavu města Wakayama. Až nyní byly však uvolněny záběry, které zachytily působivou reakci člena ochranky.

Zdroje: Politico, NEXTA, The New York Times, Mil