Bezohledný zloděj aut na útěku: Záběry ukazují divokou honičku v pražských ulicích

Přidat na Seznam.cz

Praha – Policisté si všimli podezřelé Fabie na Jižní spojce. Po chvíli zjistili v policejní evidenci, že jde o kradený vůz. Vyrazili za zlodějem, ten se však nechtěl nechat chytit a proto pořádně dupnul na plyn, uvádí Policie ČR.

Začala honička jako z Kobry 11. Zloděj ujížděl rychle a bezohledně. Policisté se obávali, že pirát silnic někoho zraní. Rozhodli se, že místo toho, aby počkali na posily, tak ho sami zastaví, aby to nebezpečí eliminovali.

Řidič jejich signály ignoroval, dupnul surově na plyn a ujížděl pražskými ulicemi. Projel několik červených na semaforech a pokoušel se policisty setřást, když prudce změnil směr a přes plnou čáru vjel do protisměru.

K zběsilému pronásledování se přidala i hlídka z pohotovostní motorizované jednotky. Policisté mu zahradili cestu, zloděj se však nevzdával. Pokusil se o vražedný manévr – chtěl odbočit do jiné ulice, ztratil ale kontrolu nad řízením a naboural do stromu a dopravní značky.

Poté se na něj policisté vrhli. Použili donucovací prostředky a zadrželi nebezpečného muže, který svým útěkem ohrozil i civilisty. Muž byl pod vlivem drog, navíc byl pod zákazem řízení do roku 2023 a u sebe měl dalších 30 gramů pervitinu.

Za své chování stráví 16 měsíců za mřížemi.

Zdroje: