Během jednoho dne bylo zapáleno v Rusku 9 odvodových kanceláří do války

Přidat na Seznam.cz

Za pouhých 24 hodin bylo v Rusku zapáleno devět náborových kanceláří, informuje ruské informační médium Baza.

Například v noci z 31. července na 1. srpna byl zatčen 54letý zaměstnanec Čeljabinského ocelářského závodu, který se pokusil zapálit vojenskou kancelář v Kopejsku. Do lékařské ordinace vojenského odvodního úřadu vhodil zápalnou lahev.

O dvě hodiny později došlo k pokusu o zapálení vojenské odvodní kanceláře ve Verchnouralsku. Na místě byla zadržena 34letá místní žena. Další vojenská odvodní kancelář byla zapálena v Kaluze. Tam byl za pokus o žhářství zadržen 78letý důchodce.

Podle serveru Ukrainska Pravda byly pokusy o zapálení vojenských odvodových úřadů zaznamenány ve městech Možajsk a Podolsk v Moskevské oblasti, Rosoš ve Voroněžské oblasti, Kazaň, Omsk, Petrohrad a Kaluga, Verchnouralsk a Kopejsk v Čeljabinské oblasti.

Záběry z útoku

Záběry zachycující jeden z takových útoků sdílel zpravodaj Filip Horký. Nahrávka ukazuje muže, který s hořícím molotovovým koktejlem přišel k dřevěným dveřím a skleněným oknem prohodil zapálenou lahev. Ta se ale roztříštila a místo aby plameny poškodily vnitřek budovy, tak začaly hořet pouze dveře.

Zdroje: Baza, Filip Horký, Ukrainska Pravda