Autobus se zřítil z mostu v Jihoafrické republice a zemřelo 45 lidí, přežila pouze osmiletá holčička

Přidat na Seznam.cz

Autobus s poutníky byl na cestě z Botswany na velikonoční bohoslužbu ve městě Moria. Řidič pravděpodobně nezvládl řízení a autobus narazil do plotu – prorazil ho a spadl do rokle z výšky asi 50 metrů. Přežila pouze 8letá dívka, informuje deník Independent.

Nehoda si vyžádala životy 45 lidí a jediná přeživší, osmiletá dívka, byla s vážnými zraněními letecky transportována do nemocnice, uvádí CNN.

Nehoda se stala v horském průsmyku Mamatlakala mezi městy Mokopane a Marken. Autobus údajně začal hořet poté, co propadl svodidly a sjel z mostu. Příčina srážky je v šetření.

„Některá těla shořela k nepoznání,“ uvedlo místní oddělení policie. Další jsou uvězněni v troskách a další jsou rozptýleni na místě havárie. Z místa havárie zatím podařilo získat pouze 12 těl.

„Posílám upřímnou soustrast rodinám postiženým tragickou nehodou autobusu u Mamatlakaly. Naše myšlenky a modlitby jsou s vámi v této těžké době. Nadále vyzýváme k zodpovědné jízdě za všech okolností se zvýšenou ostražitostí, protože tento velikonoční víkend je na našich silnicích více lidí,“ uvedl Jihoafrický ministr dopravy Sindisiwe Chikunga.

Zdroj: Independent, CNN