Andrej Babiš se zase vyznamenal. Omluvil se, že z pracovních důvodů nemůže na jednání Poslanecké sněmovny. Potom pekl vánočku

Přidat na Seznam.cz

Bývalý premiér udělal školáckou chybu, které by se nedopustil ani student prvního stupně základní školy, když se snaží vyhnout písemce. Řekl, že se nemůže dostavit na jednání poslanecké sněmovny a přitom umístil na sociální sítě fotku, kde peče vánočku.

To rozlítilo například předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. „Vysmívá se tak otevřeně všem lidem, kteří chodí svědomitě do práce. A jeho zaměstnancům nejvíc,“ napsala na svůj Twitter.

Jak samotná Pekarová Adamová uvedla, tak se během jednání řešil například státní rozpočet na rok 2023, který zohledňuje hlavně náklady spojené s ruskou válkou. Zároveň nabádá k udržení míru ve společnosti, protože jen tehdy můžeme Putina porazit.

Zároveň vyjádřila ochotu vlády v letech 2024 a 2025 co nejvíce snížit státní deficit. Napsala, že pro docílení snížení deficitu přijmou konkrétní opatření, ale neupřesnila, jaká opatření to jsou.

Zdroj: Andrej Babiš, Markéta Pekarová Adamová