Andrej Babiš přiznal porážku v prezidentských volbách: Generálovy voliče vyzval ke klidu a žádným útokům

Přidat na Seznam.cz

Prezidentský kandidát Andrej Babiš uznal volební porážku a pogratuloval svému soupeři, armádnímu generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi, k vítězství ve druhém kole prezidentských voleb. Svému protivníkovi přál, aby se stal prezidentem všech občanů České republiky. Babiš to řekl v sobotu na tiskové konferenci ve svém volebním štábu.

Bývalý expremiér Andrej Babiš navíc pevně doufá, že Pavel bude vnímat problémy všech Čechů a věří, že bude bojovat za zájmy České republiky. Poděkoval také svým voličům. Podle něj společně dosáhli famózního výsledku. Označil ho za lepší než ten, kterého dosáhla současná vládní koalice v posledních parlamentních volbách.

,,Byli jste skvělí,“ řekl voličům. Poděkoval také své manželce Monice za to, jak ho podporovala ve volební kampani. Andrej Babiš také požádal vítěze voleb Pavla, aby vyzval své voliče, aby neničili majetek jeho nejbližšího týmu, nenapadali děti jeho kolegů ve školách a ukončili násilí. Připomněl, že ve volbách čelil velmi silnému protivníkovi, kterého podporovaly nejen vládní strany, ale i média.

Podle Babiše je tento výsledek velkou motivací pro hnutí ANO, aby oslovilo další voliče a zásadním způsobem vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. ,,Chci požádat všechny voliče, aby přišli k volbám do Sněmovny a dali nám 2 382 000 hlasů, protože hnutí ANO je jediné, které pomáhá lidem, bojuje za zájmy lidí,“ dodal a poukázal na svůj předběžný volební výsledek.

Vyjádřil se také k možné spolupráci s příštím prezidentem. ,,Čekám, jestli bude zájem ze strany prezidenta, tak, že mě osloví,“ řekl. Bývalý český premiér mluvil také o svých neoblíbencích, kterým vzkázal, aby se snažili žít bez Babiše a zapomněli na něj. ,,Přestaňte ráno vstávat s nenávistí k Babišovi a večer s ní usínat,“ dodal s úsměvem.

Zdroje: Tisková konference