„Andrej Babiš a Petr Fiala nás vtahují do války!“ zuří Tomio Okamura

Přidat na Seznam.cz

Včera se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o tom, zda bude Česká republika na svém území cvičit ukrajinské vojáky. Návrh byl odsouhlasen. Podpořili ho všichni kromě poslanců hnutí SPD, což jejich šéfa rozhořčilo a ten musel okamžitě všechny zkritizovat na svém YouTube kanálu.

Údajně jde až o čtyři tisíce ukrajinských vojáků, kteří by se cvičili v pětiměsíčních intervalech. Okamura hřímá, že by to český rozpočet stálo dohromady téměř jednu miliardu korun.

Kritizoval i poslance hnutí ANO, kteří pro pobyt ukrajinských vojáků hlasovali. „Opět se tak potvrdilo, že hnutí SPD je jedinou opozicí v parlamentu. Odmítáme, aby se na našem území za naše peníze cvičili vojáci Ukrajiny. Nechceme nechat naši zemi zatáhnout do války,“ zuřil Okamura.

Viní Fialu a Babiše z toho, že hájí cizí zájmy a Petru Fialovi má za zlé to, že údajně kvůli němu a jeho vládě roste zadlužení státu. Rodiny a firmy jsou podle Okamury postiženy astronomickým růstem cen energií a nedostává se jim žádné pomoci. „Prioritou Fialovy vlády je podpora Ukrajinců v pokračování válečného konfliktu. Teď se k nim přidal i Andrej Babiš a hnutí ANO.“

Zdroje: Tomio Okamura, redakce