Americký pilot se katapultoval ze stíhačky F-35, ta letěla na autopilota dál. Američané stíhačku hledají

Přidat na Seznam.cz

Americká armáda je zoufalá. Hledá svou stihačku, která se jim zatoulala. Pilot, který v neděli letěl se stíhacím letounem nad Jižní Karolínou v USA se katapultoval a F-35 letěla na autopilota dál. Nyní je k nenalezení a americká armáda po ní pátrá a žádá veřejnost o pomoc.

Pilot námořní pěchoty se zatím z neznámých důvodů z letadla katapultoval kolem 14:00 hodiny. Byl nalezen a převezen do nemocnice. Pilot sice nalezen byl, ale s letounem v přepočtu za 2 miliardy korun už to je složitější. Pokračoval v letu na autopilota a nyní probíhá rozsáhlé pátrání.

Americká armáda vyslala pátrací týmy, které se nyní soustředí na oblast kolem dvou jezer severně od North Charleston, na základě poslední známé polohy tryskáče, píše deník Sun.

Základna Charleston v prohlášení na Facebooku uvedla: „Veřejnost žádáme, aby spolupracovala s vojenskými a civilními úřady, protože naše úsilí v pátrání pokračuje,“ uvedla základna Charleston v prohlášení na Facebooku.

Ztracený stíhací letoun nyní hledá mnoho letadel ve vzduchu, jak je zřejmé ze zveřejněného snímku Flightradaru.

Námořní pěchota v prohlášení pro BBC uvedla, že její znalosti o incidentu jsou v tuto chvíli omezené a stále se snaží získat další informace. Dodali, že probíhá vyšetřování tohoto případu.

Druhá stíhačka F-35 létající ve stejnou dobu se bezpečně vrátila na základnu, řekla mluvčí armády Maj Melanie Salinasová, píše BBC News.

Zdroje: BBC News, The Sun, Twitter