Americká policie zveřejnila video, na kterém policista zastřelil těhotnou ženu

Přidat na Seznam.cz

Pracovníci policie v americkém státu Ohio zveřejnili video z takzvané bodycam, tedy kamery, kterou mají policisté připevněnou na těle. Závěry ukazují, jak policista zastřelil těhotnou ženu Ta’Kiyu Youngovou, uvedl server ABCnews.

Policie v obci Blendon Township v Ohiu v pátek zveřejnila video z tělesné kamery, na kterém je vidět, jak policista smrtelně postřelil ženu, která údajně zrychlila na policistu poté, co byla obviněna z krádeže v obchodě s potravinami.

Jednadvacetiletá Ta’Kiya Youngová z Columbusu byla v sedmém měsíci těhotenství, když 24. srpna při střelbě zemřela, uvedla její rodina. „Ten den byli zavražděni dva lidé,“ řekla babička Youngové.

Policisté pomáhali na parkovišti před obchodem Kroger řidičce, která byla zamčená ve svém autě, když zaměstnanec obchodu jednomu z policistů řekl, že z obchodu utíká někdo, kdo údajně ukradl lahve s alkoholem.

Na záznamu z kamery je vidět, jak žena zaparkovala před obchodem a odmítla opustit vozidlo navzdory opakovaným pokynům policie. Jeden policista byl na straně řidiče, zatímco druhý přímo před vozidlem.

Podle videa ženu policista opakovaně, aby vystoupila z auta, což žena slovně odmítla. Policista bouchá na okénko na straně řidiče. Na záběrech policista před autem míří na ženu pistolí a křičí na ni, aby vystoupila z vozidla, přičemž používá expresivní výrazy. Poté auto zrychluje dopředu a tlačí na policistu před vozem, který podle videozáznamu vystřelí jednu ránu přes čelní sklo. Auto pokračovalo v jízdě vpřed.

Když pronásledují auto, jeden z policistů nařizuje ženě, aby zastavila, a přitom na ni míří pistolí, uvádí se na záběrech. Na videu je pak vidět, jak policisté rozbíjejí okno na straně řidiče.

Policisté museli prorazit zamčené okno u řidiče, aby mohli ženě poskytnout lékařskou pomoc, uvedl později policejní šéf a dodal, že také okamžitě zavolali záchrannou službu a policista, který ji postřelil, sprintoval do svého auta pro traumatologickou soupravu, kterou rychle použil.

Žena později v nemocnici svaté Anny zemřela. Úřad pro vyšetřování trestných činů v Ohiu (BCI) celý incident detailně prověřuje a policista, který provedl smrtelný výstřel, je postaven mimo službu. Druhý policista dostal nařízené volno, ale po prohlédnutí záznamu se vrátil do služby, uvedl server BBC.

Zdroj: ABCnews, BBC