Američané jsou nesmírně drzí, uvedl Medveděv. O americkém senátorovi prohlásil, že je krysa

Přidat na Seznam.cz

Ruská stíhačka se srazila s americkým bezpilotním letounem, který poté havaroval v Černém moři, informovala před pár dny CNN. Celý svět napjatě přihlíží, jak se tato rozmíška mezi Ruskem a Spojenými státy bude vyvíjet. Někteří však mají jasno. Například Dmitrij Medveděv.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prohlásil, že útok na americký dron byl proveden na ruském území a že si za havárii bezpilotního letounu mohou Američané sami.

Čí je to vina?

„Američané jsou obecně řečeno nesmírně drzí,“ napsal Medveděv na svém Telegramu. Podle Medveděva se v leteckém zákoníku používají pojmy jako zakázané oblasti a oblasti s omezeným přístupem. Tato pravidla by podle něj měly drony dodržovat, zejména během bojových operací.

Podle deníku Ukrainska Pravda se Medveděv dopustil lži, když tvrdil, že bezpilotní letoun byl v čase kolize na ruském území, na které se vztahuje ruská suverenita. Ruský politik tvrdí, že útok byl opodstatněný, dron se prý nacházel na suverénním území Ruské federace.

Putinův kumpán pak na Telegramu napsal, že americký senátor Lindsey Graham je „krysa“ a osočil ho ze lži, že Rusové sestřelují americké letouny. „Mimochodem, letecké incidenty se občas stávají i takovýmto krysám,“ napsal Medveděv a uchýlil se tak nepřímo k výhrůžkám vůči americkému politikovi.

Zdroje: CNN, Dmitrij Medveděv, Ukrainska Pravda, Telegram