Akcemi nabitý víkend startuje v Olomouci. FLORA, Burger Street Festival a Sparta na Sigmě

Přidat na Seznam.cz

Oblíbená, hojně navštěvovaná květinová výstava FLORA, festival Academia film Olomouc, putovní Burger Street Festival u Šantovky a jako bonbónek na závěr fotbalové utkání místní Sigmy se Spartou Praha. To jsou hlavní taháky tohoto víkendu, uvedené v kalendáři akcí města Olomouce.

Květiny a vesmír. Dva zdánlivě neslučitelné světy spojí v hlavní expozici jarní výstavy Flora Olomouc 2024 její autor Jan Milt. Šestatřicetiletý florista se zkušenostmi ze Švýcarska a Rakouska zde pracuje se zlatým řezem. Klíčovými prvky hlavní expozice jsou elipsy, světlo a tma a také kontrast techniky a floristiky.

Pavilon A poskytuje dostatečně velký a v tuzemsku ojedinělý prostor. Koncept hlavní expozice na výstavách Flora Olomouc je v Česku unikátní. Diváci se mohou těšit na hry se zrcadly, světlem a jeho odrazy, na velkou fotostěnu, šestimetrovou elipsu plnou vody, na floristická aranžmá a na řádově tisíce květin… Je toho spousta. Velice působivý bude také kontrast mezi technickými prvky a světem přírody.

Loňskou expozici květinové výstavy navštívilo 50 tisíc návštěvníků.

Obdobný počet se očekává i letos. Dopravní podnik posiluje spoje mezi nádražím a Výstavištěm. K parkování jsou připraveny odstavné plochy a cca 1 000 míst v areálu OC Šantovka.

Zde budou ovšem parkovat také návštěvníci putovního Burger Street Festivalu. Čekat na ně budou samozřejmě burgery, ale i další skvělý street food – od slaného po sladký i pálivý a letošní novinka – historicky první stánek s burgery pro psy.

O víkendu vrcholí ve městě mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc, plný filmů, přednášek, workshopů a hlavně VĚDY. „Nejlepší festival v této galaxii je tady!“ uvádějí pořadatelé na stránkách afo.cz

Zatímco minulou neděli hrála SK Sigma v Praze se Slávií, tuto neděli ji čeká bitva doma se Spartou. Od rána tedy mohou obyvatelé Olomouce v ulicích očekávat jak sparťanské fanoušky, tak nejrůznější omezení. Pořádkové a zásahové jednotky čeká pořádně rušný víkend.

Zdroj: kalendáři akcí, Výstaviště Flora Olomouc, AFO, Šantovka, SK Sigma Olomouc