Admirál Sokolov má být naživu. Ruské ministerstvo zveřejnilo záznam z videokonference

Přidat na Seznam.cz

Nedávno jsme informovali, že při pátečním útoku na Sevastopol byl zabit také velitel Černomořské flotily, Viktor Sokolov. Během dneška však ruské ministerstvo přišlo s videozáznamem dokazujícím, že je naživu, píší The Sun a NBCnews.

Ze záznamu ruského ministerstva obrany je vidět Viktora Sokolova během úterní videokonference s ministrem obrany Sergejem Šojgu, dalšími admirály a veliteli armády. Sokolov se na obrazovce objevil několikrát, nemluvil však.

Zabití vrchního admirála Sokolova společně s dalšími 33 důstojníky při raketovém útoku oznámily ukrajinské speciální jednotky. Mluvčí Vladimira Putina toto tvrzení odmítl komentovat. Rusko se také zdrželo poskytování podrobností o zabitých a zraněných při této akci.

Viktor Nikolajevič Sokolov je důstojník ruského námořnictva, nyní admirál. Velitelem Černomořské flotily je od září 2022. Předchůdce Sokolova byl Igor Osipov, který o svou funkci přišel v souvislostí s potopením rakového křižníku Moskva, vlajkové lodi Černomořské flotily. Ukrajinská armáda křižník potopila několik týdnů po začátku ruské invaze na Ukrajinu.

Zdroje: The Sun, NBCnews