9 lidí včetně 2 dětí bylo postřeleno v Michiganu v USA, podezřelý je mrtvý

Přidat na Seznam.cz

Podezřelý ze střelby, která v sobotu zranila nejméně devět lidí v rekreační oblasti v Rochester Hills v Michiganu, byl nalezen mrtvý v nedalekém domě, uvedl šerif okresu Oakland Michael Bouchard.

Podezřelý, 42letý muž, jehož jméno zatím nebylo zveřejněno, byl nalezen v nedalekém domě poté, co policie vystopovala zbraň z místa střelby na adresu asi půl míle od místa činu, řekl šerif na tiskové konferenci v sobotu večer, informuje web CNN. Zdá se, že podezřelý zastavil u rekreační oblasti Brooklands Plaza Splash Pad v Rochester Hills, vystoupil z vozidla a zahájil palbu zhruba 6 metrů daleko, přičemž několikrát znovu nabil, řekl Bouchard. „Podezřelý vystřelil potenciálně 28krát,“ řekl šerif. Incident se zdá být náhodný a úřady ještě musí určit motiv útoku.

Nejméně dvě z obětí jsou děti, uvedly úřady. Jedna z obětí, osmiletý chlapec, utrpěl střelné poranění hlavy a je v kritickém stavu. Čtyřletý chlapec měl zranění na stehně a je ve stabilizovaném stavu. V kritickém stavu byla i jejich devětatřicetiletá matka se zraněními na břiše a noze, píše deníkThe Detroit News. Šest dalších obětí střelby, včetně tří žen a tří mužů ve věku od 30 do 78 let, bylo ve stabilizovaném stavu.

Zbraň na na místě činu přivedla policisty do nedalekého domu

Podezřelý již nebyl na místě činu a policie nalezla pistoli a tři prázdné zásobníky. „Jediná zbraň na místě nás dovedla na adresu, na které byla registrována, což je důvod, proč jsme se tak rychle dostali do domu,“ řekl Bouchard v sobotu večer.

Poté, co se pokusili kontaktovat podezřelého, vnikli do domu a také nasadily drony, aby zahájily prohledávání domu. Podezřelého našli již mrtvého.

Bezpilotní letoun, který vletěl do domu, také našel na kuchyňském stole něco, co vypadalo jako střelná zbraň. Když policisté obklíčili dům, šerif doporučil těm, kteří se ukrývali v parcích, aby šli domů, a požádal lidi, aby se drželi dál od oblasti, pokud se ukrývají na blízkém místě.

Zdroj: CNN, The Detroit News.