3 mrtví a 10 zraněných při střelbě v obchodě v USA. Vraždil muž s brokovnicí

Přidat na Seznam.cz

Při páteční střelbě v obchodě s potravinami v Arkansasu byli zabiti tři lidé a deset jich bylo zraněno, uvedla policie.

Mezi deseti zraněnými jsou dva policisté. Podezřelý střelec, kterého úřady identifikovaly jako 44letého Travise Eugena Poseyho, byl rovněž zraněn a vzat do vazby.

Policie poprvé obdržela oznámení o aktivním střelci v obchodě s potravinami kolem 11:30 místního času. Strážci zákona okamžitě zareagovali a s podezřelým si vyměnili střelbu, píše deník The Standard. Zranění policistů ani podezřelého považována za život ohrožující.

Na videu zveřejněném na sociálních sítích bylo vidět, jak na parkovišti leží nejméně jedna osoba, a na jiném videu bylo slyšet několik výstřelů. Záběry televizních reportérů ukázaly, že na místě zasahuje několik místních a státních agentur a poblíž přistává nejméně jeden lékařský vrtulník.

Vedoucí prodejny masa obchodě v Mad Butcher, řekl CNN, že do obchodu přišel muž s brokovnicí a skončil v přestřelce s policií.

Zatímco se střelba odehrávala, někteří lidé se schovávali v chladicím boxu v obchodě s potravinami, řekl člen městské rady. Uvedl, že v době střelby s někým v obchodě telefonoval. „Bylo to zlé,“ uvedl. „V současné době se snažíme zařídit nějaké poradenství a vše potřebné,“ dodal.

Zdroje: The Standard, CNN