Pilot letounu F-35B těsně unikl jasné smrti. Americká stíhačka opět havarovala

Přidat na Seznam.cz

USA Americká superstíhačka F-35B havarovala při přiblížení na přistání. Pilot se na poslední chvíli katapultoval. Tuto nebezpečnou událost se podařilo zachytit na video.

Televize NBC zveřejnila záběry havárie amerického superstíhacího letounu F-35B na námořní letecké základně Joint Reserve Base ve městě Fort v Texasu. Letadlo se zřítilo při pokusu o horizontální přistání na přistávací dráhu. Pilot stroje se naštěstí téměř na poslední chvíli bezpečně katapultoval.

K nebezpečnému incidentu došlo 15. prosince. Pilot náhle ztratil kontrolu nad strojem při pokusu o přistání. Letoun nejprve naletěl na dráhu příliš rychle, poté začal poskakovat a otáčet se. Pilot musel počkat, až se letadlo mírně stabilizuje, než se z něj mohl bezpečně katapultovat. Není známo, zda došlo k nějakým zraněním, ale padák se otevřel správně, takže se předpokládá, že pilot neutrpěl vážná zranění.

„Jsme si vědomi havárie letounu F-35B na přistávací dráze na námořní letecké základně Joint Reserve Base ve Fort Worthu a víme, že pilot se úspěšně katapultoval,“ uvedla v prohlášení společnost Lockheed Martin deníku Independent. „Bezpečnost je pro nás nejvyšší prioritou a budeme postupovat podle příslušného vyšetřovacího protokolu, abychom objasnili příčiny nehody,“ dodává společnost.

Zdroj: NBC; Independent