Až 10 let hrozí bývalému starostovi obce na Rakovnicku za zpronevěru několika milionů korun

Přidat na Seznam.cz

Rakovnicko – Rakovničtí kriminalisté obvinili po několika měsících prověřování bývalého starostu jedné z obcí na Rakovnicku ze tří trestných činů. Během téměř dvaceti let zpronevěřil několik miliónů korun českých z finančních prostředků dané obce, kterou v daném období vedl. Obviněnému hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, uvádí Policie České republiky.

Na základě výsledku znaleckého posudku a po prověřování zahájili kriminilisté proti 70letému muži trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání pokračujícího zločinu zpronevěry v souběhu se zločinem zneužití pravomoci úřední osoby a s přečinem zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Těchto trestných činů se dopustil tím, že za období jeho vykonávání funkce starosty, v délce téměř 20 let, hospodařil se svěřenými finančními prostředky na obecním účtu, který fakticky ovládal jako jediný a z něj postupně převáděl peníze na svůj osobní účet v řádu několika miliónů korun.

Účetní obce k zaúčtování vždy předkládal jím upravené bankovní výpisy, ze kterých převody na svůj účet vymazal a upravil zůstatek účtu tak, jako by žádné finanční prostředky převedeny nebyly.

Za výše uvedené jednání mu v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na deset let.

Zdroj: Policie České republiky