Medvěd zavítal na rodinný piknik. Matka s chlapcem se při jeho hodování ani nehnuli, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Na nedávný piknik asi až do smrti nezapomene jedna mexická rodina. Ta si vyjela na výlet a na narozeninový piknik do ekologického parku Chipinque ve státě Nuevo León, jak informuje BBC. Jejich hostinu však přerušil hladový černý medvěd, který vylezl na jejich stůl a snědl jim jídlo.

Na záběrech je vidět, jak zvíře hoduje. Jak napsal list The Telegraph, medvěd postupně snědl hranolky, salsu, enchiladas a tacos, a to jen pár centimetrů od několika lidí, kteří sedí jako přibití. V jednu chvíli se medvěd přiblíží hlavou na dosah k ženě, která zakrývá dítěti obličej. Po jídle se přesune přes piknikový stůl a pak seskočí dolů. Tou statečnou ženou je Silvia Maciasová z Mexico City, která zrovna oslavovala s rodinou 15. narozeniny svého syna Santiaga trpícího Downovým syndromem.

Video bylo zveřejněno na internetu a stalo se populární, na sociální síti TikTok nasbíralo již přes 10 milionů zhlédnutí. Webové stránky parku varují návštěvníky, že v metropolitní oblasti Monterrey se zvýšil počet setkání s černými medvědy, kteří se potulují v parcích, čtvrtích a ulicích v blízkosti hor, což zvyšuje riziko pro lidi i pro medvědy.

Park rovněž na internetu poskytl seznam doporučení, co dělat, pokud se člověk s některým z těchto zvířat setká. Jedním z nich je, že by se návštěvníci „nikdy neměli pokoušet fotografovat medvěda zblízka“.

Zdroj: BBC, The Telegraph