Během letu British Airways zemřela cestující. Na její smrt se přišlo až po přistání

Přidat na Seznam.cz

Ačkoliv jsou letadla statisticky nejbezpečnějším dopravním prostředkem, stává se, že si cestující neuvědomují všechny okolnosti, které mohou při cestě letadlem nastat. Právě to se stalo při letu British Airways číslo BA 348, kdy během cesty zemřel člověk a na jeho smrt se přišlo až po přistání letadla, jak informuje list Marca.

Vše se odehrálo minulý čtvrtek, kdy letadlo společnosti British Airways absolvovalo let z Velké Británie do Francie, konkrétně z letiště Heathrow do města Nice.
Obětí byla 73letá žena. Cestující si mysleli, že žena cestu prospala. Podle francouzských novin Connexion si cestující všimli, že něco není v pořádku, když vystupovali z letadla. Snažili se ženu probudit, ale nedostali od ní odpověď.

Když šokovaní cestující viděli, že nereaguje, kontaktovali přímo posádku letadla, která zavolala záchrannou službu, píše deník Daily Mail. Jejich pokusy o resuscitaci byly bohužel marné, oběť se po příjezdu záchranné služby již neprobrala. Příčina smrti podle francouzských médií souvisí se srdečním infarktem.

Letecká společnost sdílela prohlášení, v němž úmrtí potvrdila: „Při letu z Londýna-Heathrow do Nice bohužel zemřela zákaznice. V této těžké chvíli jsme myšlenkami s rodinou zákazníka. Další podrobnosti o cestujícím nemůžeme poskytnout ani potvrdit.“

Zdroj: Marca, Daily Mail