Voálové záclony získávají na popularitě

Přidat na Seznam.cz

Víte, bez čeho působí interiér opravdu prázdně, až neobydleně? Bez bytového textilu včetně záclon či závěsů. Samozřejmě není nutné se držet striktně těch, klidně si vyberte látkové rolety nebo jiný způsob stínění. Hlavně ovšem nenechávejte okna holá, nepůsobí to vůbec hezky.

Bytový textil dělá náš domov útulnějším, nejde přitom vůbec o velkou investici. Připravte si pár stovek korun a proměňte interiér k nepoznání!

Líbí se vám klasické záclony?

Záclony jsou nejuniverzálnějším dekoračním prvkem na okno. Také jsou nejtradičnější a dávají nejvíce možností. Řidší záclona umožní lepší průhled oknem, hustěji tkaná vás schová před pohledy zvenčí. Na výběr jsou čistě bílé i s barevnými prvky. Máte-li rádi zdobení, vyberte si záclonu s motivem květin, jinak sáhněte po nějaké minimalistické. Každý si najde to svoje. Hotové záclony se navíc pouze pověsí na garnýž, nemusíte je již nijak upravovat ani zkracovat. Máte-li tedy standardní rozměr okna, je vyhráno.

Kompromisem jsou voálové záclony

Raději byste okno měli odkryté, aby do místnosti proudilo více světla, ale okno bez záclony vám přijde smutné? Rozumným kompromisem jsou hotové voálové záclony. Jde o typy záclon, které nezakrývají celé okno, jsou spíše jen ozdobou. Taková záclona může být například svázaná na stranách okna, nebo uprostřed. Časté jsou také krátké záclonky doplněné o druhou část, kterou připevníte naopak naspod okna. Hodí se tedy i pro ty, kdo se rádi dívají ven z okna.

Voálové záclony vypadají perfektně třeba v rustikálně laděných interiérech či na chatě. Spousta lidí si je dává do kuchyně.

Vymyslete správné zatmavení

Samostatnou kapitolou jsou pak závěsy na okna, která v noci zajistí tmu a také fungují jako tepelná izolace. Okny nám z domovů uniká velké množství tepla. Netoužíte-li po roletách ani žaluziích, záclony jsou správnou volbou.