Půjčka pomohla už mnoha lidem

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době není těžké dostat se do potíží, kdy člověk potřebuje akutně peníze. Dnes už není ostuda mít půjčku. Dle údajů portálu Lundea si ji vzalo alespoň jednou přes 75% Čechů, malou či velkou.

V některých situacích může zachránit v nouzi. Příběhů lidí, kterým pomohla vyřešit akutní problém, jsou desetitisíce. Mohou ji využívat jednotlivci i menší firmy.

Nečekané výdaje

Může se stát, že se vám rozbije vybavení, elektronika, technika, případně jsou třeba nové investice. Tyto částky mohou dosahovat desítek, ale i stovek tisíc. Málokdo má našetřeno tak vysokou rezervu. Pro takové případy jsou tu nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy, případně rychlé půjčky do výplaty.

Pokud se jednotlivci nebo firmě stane, že v minulosti měla potíže s včasným splácením (třeba několikrát zaplatila půjčku po termínu), může se takto dostat do tzv. registrů. Jsou registry bankovní i nebankovní. V takovém případě je nereálné oslovení banky, která takové lidi považuje za nespolehlivé, a větší šance je získat půjčku bez registru od nebankovní společnosti, ať už osobní, nebo pro podnikatele. Tam je výrazně větší šance, že to vyjde. Dejte si ale pozor při výběru poskytovatele. Seriózní společnosti na trhu jsou například Rerum, CreditGo, Mobil Půjčka, Flexifin nebo Express Credit.

Rychlost vyplácení

Peníze na účtu, pokud splníte podmínky, máte zpravidla velmi rychle bez dlouhého papírování, ačkoliv příjmy za poslední 3 měsíce doložit musíte. Tato půjčka je vhodná pro studenty, rodiny i samoživitelky, seniory a lidi s nepravidelnými nebo hůře doložitelnými příjmy.

Je ale vždy třeba myslet na to, abyste si stanovili takovou měsíční splátku, kterou zvládnete splácet .

Výhody nebankovní online půjčky bez registru:

1. Sjednání snadno online odkudkoliv

Stačí mít jen mobil nebo připojení k internetu na počítači či notebooku. Pak vyplníte formulář s žádostí o půjčku. Odeslání formuláře s údaji o vás a vašich finančních a rodinných poměrech je nezávazné a na základě toho zjistíte, jestli na ni máte nárok. Během několika minut dostanete automatické vyrozumění, jestli máte na půjčku nárok, nebo je zamítnutá. Je důležité si důkladně přečíst smlouvu, podmínky, poplatky, úroky, dobu splatnosti apod., abyste půjčku zvládli splácet. Raději se dvakrát zeptat, než se pak divit.


2. Půjčit si lze od 2000 do několika set tisíc korun

Nebankovní online půjčky bez registru mají různé formy. Na trhu je mnoho společností s různými podmínkami, výší zapůjčené částky, ale i poplatků, úroků nebo výší měsíční splátky. Získat lze řádově malé sumy od jednoho až dvou tisíc korun, které snadno splatíte, nebo v řádů desítek tisíc korun. Některé společnosti nabízí stovky tisíc korun. Pode online kalkulačky si pak snadno nastavíte výši měsíční splátky a dobu splácení od několika měsíců až v řádu let, maximum bývá 8 – 10 let.

3. Půjčka na cokoliv

Nebankovní online půjčky bez registru jsou neúčelové. Online půjčky bez registru jsou vhodné například, když se vám rozbije mobil nebo počítač, pokud se vám rozbil spotřebič, potřebujete nutně vybavení domácnosti, při koupi nebo opravě auta, nebo na jiné nenadálé výdaje.


4. Někde možnost i odkladu splátek

Vzhledem ke krizi dávají některé společnosti možnost splátkového kalendáře, pokud se vám nepodaří vrátit celou částku hned, případně si i některé splátky odložit, nebo změnit výši splátky. Předem se ale ujistěte, co která společnost nabízí v případě, kdy nebudete moci splátku poslat včas. To oceníte v momentě, kdy hrozí třeba zesplatnění hypotéky. Naopak pokud patříte mezi poctivé plátce a posíláte měsíční platby včas, po splacení se vám nabízí možnost půjčky ve vyšší částce, za lepších podmínek (poplatky, úrok). Většinou nejvýhodnější je, pokud jste klientem novým – řada nebankovních domů nabízí první půjčku zdarma.


5. Vyplacení peněz na účet nebo v hotovosti

Pokud jste úspěšný žadatel a žádost o půjčku vám schválí, pak můžete peníze mít na svém účtu velmi rychle, již v řádu 15 minut po schválení (ve všední dny a pracovní dobu, o víkendu musíte počkat do pondělí). Některé firmy nabízí i vyplacení v hotovosti. Předem si dobře pročtěte podmínky, jaké jednotlivé společnosti mají. Ve všední dny tak peníze rychle na účtu můžete mít během 24 hodin. Vysokou šanci na schválení má každý, kdo je starší 18 let a je občanem ČR. Potřebujete k tomu OP a druhý doklad a doložení o příjmech.


6. Půjčka bez registru – zkontrolujte si smlouvu

Před rozhodnutím a podpisem dostanete elektronicky návrh smlouvy, abyste se seznámili se všemi výhodami i nevýhodami, podmínkami, poplatky, úroky, RPSN apod. a abyste věděli, do čeho jdete.

7. Půjčka bez registru je pro každého (i se záznamem v registru)

Lidem, kteří mají záznamy v centrálním registru dlužníků se výrazně snižuje tzv. bonita klienta (schopnost splácet). Pro nebankovní společnost nemusí být nějaký ten prohřešek v registru až tak závažný. Při schvalování nebankovní online půjčky bez registru, ale i půjčky pro živnostníky se věřitelé zabývají závažností důvodu, který vedl k zápisu do registru individuálně.


8. Předčasné splacení zdarma

Snad už každá nebankovní společnost nabízí předčasné splacení zdarma. Horší je to s pozdním splácením, za které hrozí různé výše pokut, poplatků za odložení apod., proto si velmi pečlivě prostudujte podmínky u každé z nich.
Kdykoli v průběhu splácení může klient půjčku doplatit celou, pokud na to má prostředky. Ušetří si tak další úroky a poplatky. Úroky budou účtovány jen za dobu, během které půjčka čerpá.

Speciálním produktem jsou ještě hypotéky, ale pro tyto typy úvěrů potřebujete mít dostatečné příjmy a nemít žádný škraloup, jinak vám banky nepůjčí. Větší šanci máte přes hypoteční kalkulačky, ale i tak se jedná o produkt s přísným schvalováním.

Zajímavým produktem na trhu, který není moc známý, je zpětný odkup nemovitosti. Je určen pro krajní případy, kdy už lidi mají dluhovou spirálu završenou exekucí a hrozí jim, že přijdou o dům. Aby o něj v dražbě nepřišli, je to možná cesta. Takové společnosti navrhnou smlouvu, kdy zájemce převede nemovitost na ně, bude jí platit nájem a získá tak čas na zpětný odkup. Je ale třeba mít dostatek financí a najít si brigádu či práci, aby o dům nakonec i tak nepřišel, případně si zařídí hypotéku.