Německá drogerie vám pomůže poprat se i se skvrnami

Přidat na Seznam.cz

Skvrny na oblečení bývají poměrně zapeklitým problémem. Nejhorší jsou agresivní skvrny, které zestárnou, nebo je zapereme. Jak na odolné skvrny s pomocí kvalitní německé drogerie?

Se skvrnami zápasí každý a začínáme již u miminek. Rozhodně bychom měli mít po ruce vždy hned několik vhodných pomocníků na odstraňování skvrn. Využijeme je pro čištění různých fleků od jídla, zejména od ovoce a barvicí zeleniny. Hodí se na odstranění skvrn od potu. Někdy se nám povede omylem obarvit světlé oblečení tmavým kouskem, který se nám schoval z předchozí várky praní v pračce, či se nám třeba přimíchal do světlého v koši na prádlo.

Které skvrny jsou nejzákeřnější?

U některých fleků se potrápíme i s kvalitním odstraňovačem skvrn. Překvapivě je to třeba červený meloun, nebo oblíbená dýně typu hokaido. Zákeřná je rez i skvrny od potu. Potrápit může též vosk. Záludností bývají mastné skvrny a skvrny od pylu. Zkuste vyčisti třeba pampeliškový pyl z kolen kalhot. Odstraňovače skvrn však lze použít i na extrémně zašpiněné prádlo. Třeba na ponožky.

Nejlépe se se odstraňují skvrny začerstva. Správný odstraňovač skvrn si poradí s fleky od borůvek, krve i s většinou dalších. Ideální je oblečení po ušpinění ihned namočit do studené vody a chvílí na to na mokré oblečení aplikovat prostředek na skvrny. Nebo jej použít dle návodu na obalu. Nejhorší jsou zaprané agresivní skvrny. Mnohdy se spolehneme na to, že se vyperou, ale nemusí to tak být. Z pračky vytáhneme oblečení opět se skvrnami. Jenomže kvůli praní se již flek dostal hluboko do struktury látky. S těmito skvrnami bývá boj obtížnější a čištění budete muset nejspíš opakovat.

Německá drogerie nabízí za dobré ceny u nás známe prostředky na skvrny, jako je například Vanish, ale i řadu dalších značek. Vyberete si též ekologické odstraňovače, nebo odstraňovače zápachu, které se v domácnosti rovněž hodí. Do každé domácnosti rozhodně patří i klasika mezi odstraňovači skvrn – žlučové mýdlo.

Kupujte západní kvalitu

Máte pocit, že české výrobky nejsou tak kvalitní, jako ty z Německa, a že jim přizpůsobení požadavkům českým zákazníků nepomohlo (alespoň takto rozdíly obhajují výrobci)? Nakupujte západní kvalitu z Německa a z Rakouska. Prodává ji e-shop Myaustria.cz. Skvělým tipem je značka Kuschelweich – německá značka pracích prostředků známá roztomilým medvídkem. V sortimentu značky najdete prací prášky a gely, aviváže i vonné sáčky.