Elektronické cigarety jsou ve všech ohledech výhodnější než klasika

Přidat na Seznam.cz

Kouření už dávno není trendy. V současné době je tomu naopak, a i proto je stále vyšší poptávka po elektronických cigaretách.

Ani ony sice nejsou ideální, nicméně v takřka všech ohledech předčí klasické kuřivo. Navíc se s jejich pomocí jde mnohem lépe zbavit své závislosti než s běžnými cigaretami.

Čisté prsty

Všichni kuřáci bez výjimky moc dobře vědí, kam je jejich koníček může nakonec přivést. Skutečně nejde o nic zdravého. Nicméně jsou zde i jiné faktory, které nemají milovníci tabáku příliš v lásce. Jedním z nich jsou i žluté prsty.

Z cigarety během hoření vycházejí různé toxické látky, které mimo jiné mohou i za typické žluté zabarvení prstů. Nejedná se samozřejmě o žádnou tragédii, avšak kuřákům to z pochopitelných důvodů vadí.

Kdo však přesedlá na elektronické cigarety, tento problém už nikdy nebude muset řešit. Navíc jsou zde i další pozitiva, tedy mimo zdravotních benefitů.

Vapovat se dá skoro všude

Cigaretový dým je nejen škodlivý, ale také zapáchá. A lidé, kteří zrovna tabáku neholdují, nemají zájem takovýto dým vdechovat. I proto dnes není možné kouřit na veřejnosti takřka nikde.

Toto však pro vapování neplatí. Samozřejmě, ani elektronickou cigaretu si člověk nevychutná třeba během divadelního představení, případně při návštěvě kina. Na druhou stranu je možné si ji zapnout kupříkladu v zoo nebo v restauračním zařízení.

Zatímco klasičtí kuřáci musí při bažení z hospody vždy ven na vzduch, majitele elektronických cigaret mohou klidně zůstat na místě.

Jednorázové modely

Elektronické cigarety jsou poměrně drahé, nicméně vydrží fungovat skutečně dlouho. Jediné, co je potřeba dokupovat, jsou náplně.

Běžně se však dají koupit i jednorázové verze typu Elbar vape, jež nabízí zhruba stejné množství potáhnutí jako krabička cigaret. Přitom cena je velmi podobná.

Rozdíl je pouze v tom, že elektronickou cigaretu je možné kdykoliv vypnout, zatímco cigaretu típnutou v polovině pak už často nikdo kouřit nechce.

Elfbar prodej se odehrává na internet, ve specializovaném e-shopu. V něm si může každý vybrat z celé řady příchutí.