Začala oprava silnice I/35 kolem Svitav. Na řidiče čekají komplikace, objížďka vede i přes Koclířov

Přidat na Seznam.cz

Ředitelství silnic a dálnic v pondělí 5. září zahájilo rekonstrukci vozovky na vytížením tahu silnice I/35 v Pardubickém kraji. V úseku se hned začaly tvořit kolony, které se táhnou nejen Svitavami, ale i obcí Koclířov, kde je vedena objízdná trasa.

„V průběhu rekonstrukce opravíme vozovkového souvrství včetně provedení sanací podkladních vrstev, obnovíme nezpevněné krajnice, budou vyměněna svodidla, proběhne čištění příkopů, čištění a drobné opravy propustků a obnovíme také vodorovné a svislé dopravní značení. Součástí prací je i oprava tří mostů – vozovkové vrstvy a mostní závěry,“ Jak uvedlo ŘSD.

Stavba je rozdělena na 2 etapy, kdy první začala od 4.9. – 31.10.2023 a ŘSD při ní chce zrekonstruovat 4 km dlouhý úsek silnice I/35 a to mezi Hřebečským tunelem a OK Koclířov.

Druhá etapa má být zahájena na jaře a je plánována do konce května 2024.

Dopravní omezení:

 4.9. – 15.10. : směr od Svitav zůstane průjezdný stavbou jedním jízdním pruhem,  ve směru od Moravské Třebové po objížďce přes obec Koclířov

16.10. – 31.10. : z důvodu opravy vozovky PŘED tunelem, bude od úseku před tunelem včetně tunelu samotného veden kyvadlový provoz

Zdroj: ŘSD