Výbuch v Damašku poblíž íránského velvyslanectví. Údajně zemřelo 8 lidí

Přidat na Seznam.cz

Podle zpráv médií Izrael údajně zaútočil ze vzduchu na budovu poblíž íránského velvyslanectví v Damašku – zřejmě došlo ke ztrátám na životech. U pobřeží pásma Gazy kotví tři lodě s humanitární pomocí.

Syrská observatoř pro lidská práva v pondělí oznámila, že izraelské rakety zničily přístavek velvyslanectví. Údajně bylo zabito osm lidí. Zasažena byla i budova sousedící s velvyslanectvím v syrském hlavním městě. O útoku informovala také syrská a íránská státní média.
Podle syrské státní tiskové agentury SANA k útoku došlo v luxusní čtvrti Masseh, kde se nachází několik velvyslanectví a zařízení OSN. U vchodu do zničené budovy byla vidět íránská vlajka. Podle dvou reportérů AFP byly v Damašku v době útoku slyšet hlasité rány, píší deníky Kleine Zeitung a Tagesschau.

Íránská tisková agentura Nour uvedla, že íránský velvyslanec v Sýrii Hosejn Akbarí a jeho rodina nebyli při útoku zraněni. Podle tiskové agentury SANA se syrská protivzdušná obrana před útokem zaměřila na několik „nepřátelských cílů“ v blízkosti Damašku.
Podle britského Střediska pro monitorování lidských práv bylo v pátek při izraelských náletech v severosyrské oblasti Aleppo zabito celkem 53 osob – včetně 38 syrských vojáků a sedmi členů proíránských libanonských milicí Hizballáh.

Zdroj: Kleine Zeitung, Tagesschau