Tři námořníci obviněni ze smrti opozdilého cestujícího. Jeden z nich ho strčil do moře, když odplouvali, ukazuje video

Přidat na Seznam.cz

Řecký prokurátor vznesl obvinění proti kapitánovi ostrovního trajektu a třem členům jeho posádky kvůli smrti opozdilého cestujícího, kterého jeden z členů posádky strčil do moře, když se snažil nastoupit na odplouvající loď v hlavním řeckém přístavu Pireus, píše server CBS News.

Ve středu byl jeden člen posádky obviněn z vraždy s možným úmyslem a další dva ze spoluúčasti, zatímco kapitán byl obviněn ze závažného porušení lodních předpisů, uvedla řecká státní televize ERT.

Úterní pozdní incident zachycený na videu sdíleném na sociálních sítích vyvolal hněv v celé přímořské zemi. Je na něm vidět, jak cestující vběhl na nakládací rampu trajektu Blue Horizon, která byla stále spuštěná a na místě na nábřeží, když se loď odlepila od kotviště a chystala se k odjezdu. Opozdilec se pokusil protlačit kolem dvou členů posádky na rampě, kteří ho zastavili a vytlačili na nábřeží.

Když muž znovu vstoupil na rampu, jeden člen posádky ho zastavil a odstrčil ho, když trajekt odplouval. Muž zmizel ve zvětšující se mezeře mezi plavidlem a nábřežím, zatímco voda byla prudce rozvířena silnými lodními šrouby, uvedla stanice Aljazeera.

Posádka mu zřejmě nijak nepomohla a trajekt pokračoval v plavbě směrem k ostrovu Kréta, než dostal příkaz vrátit se zpět do Pirea.

Pobřežní stráž uvedla, že muž byl v bezvědomí vytažen z vod přístavu a později prohlášen za mrtvého. Pitva určila jako příčinu smrti utonutí.

Zdroj: CBS News, Aljazeera