Tragédie na Bulovce. Provedli potrat zdravé ženě, spletli si ji s jinou

Přidat na Seznam.cz

V pondělí došlo v pražské Fakultní nemocnici Bulovka k tragickému omylu, při kterém zdravá těhotná žena, která přišla na běžnou kontrolu, podstoupila nechtěný potrat. Obě pacientky byly cizinky žijící v Česku. Ministerstvo zdravotnictví označilo událost za nepřijatelné lidské selhání a vyjádřilo hlubokou lítost rodině postižené ženy. Nemocnice se již omluvila rodině a nabízí kompenzaci. Viníci byli odvoláni ze služby.

„Cítíme hlubokou lítost vůči pacientce a její rodině v souvislosti s nešťastnou událostí, která se stala v Fakultní nemocnici Bulovka dne 25. března tohoto roku. K tomuto incidentu došlo v důsledku nepřijatelného lidského selhání, a proto jsou viníci postaveni mimo službu. Budeme pokračovat v dalším vyšetřování a přijmeme nezbytná opatření,“ uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob, píší deníky ČT24 a iDNES.

Těhotná žena měla jít na běžnou kontrolu, zatímco druhá pacientka měla podstoupit zákrok nazývaný kyretáž. Došlo však k záměně identit obou žen, což vedlo k tragickému výsledku. Mluvčí nemocnice Bulovka, Eva Stolejda Libigerová, uvedla, že k chybě došlo v důsledku závažného porušení interních postupů, a personál odpovědný za tuto chybu je momentálně mimo službu. Nemocnice provádí další vyšetřování a přijme opatření v souladu se zjištěnými skutečnostmi.

Zdroj: ČT24, iDNES