Továrna Diehl, která dodává zbraně na Ukrajinu, hoří už třetí den

Přidat na Seznam.cz

Hašení berlínské továrny Diehl bude pokračovat čtvrtým dnem. Podílí se na něm více než 220 hasičů. Shořela všechna čtyři patra.

V Berlíně pokračuje operace na uhašení požáru v továrně Diehl, společnosti, která vyrábí systémy protivzdušné obrany pro Kyjev. Požár se nedaří uhasit již třetí den. Informuje o tom deník Tagesspiegel.

Berlínské hasiče stále zaměstnává požár v kovozpracujícím závodě v berlínské čtvrti Lichterfelde. Na místě požáru v ulici Am Stichkanal slouží deset jednotek,“ uvádí se v článku s odvoláním na mluvčího hasičů.

Je také známo, že hašení, dříve pozastavené kvůli hrozbě znečištění vody, pokračovalo po celý den, ale nemohlo být dokončeno.

Mluvčí hasičů uvedl, že operace na uhašení požáru si vyžádá ještě nějaký čas, a dodal: „Vše, co ještě může hořet, dohoří.“

Očekává se, že demolice zbytků vyhořelé budovy začne v pondělí 6. května.

Již dříve v pátek byla obyvatelům Berlína zaslána nouzová výstraha varující před nebezpečím kvůli požáru v továrně ve čtvrti Lichterfelde, odkud se šíří toxický kouř. Občanům bylo doporučeno, aby se vyhnuli návštěvě této oblasti, zavřeli okna a dveře a vypnuli ventilační systémy, informuje o tom deník Berliner Zeitung.

Požár vypukl 3. května ráno v technické místnosti v přízemí budovy. Vyhořela všechna čtyři její patra a část budovy se zřítila. Na likvidaci požáru se podílelo více než 220 hasičů.

Zdroj: Tagesspiegel, Berliner Zeitung