Senior chtěl investovat, podvodník ho připravil o bezmála čtvrt milionu korun

Přidat na Seznam.cz

Třiasedmdesátiletý muž ze severu Čech chtěl zhodnotit své úspory. Zaregistroval se na internetové stránky společnosti nabízející investice. Jednalo se však o podvod a muž přišel o skoro čtvrt milionu korun. O případu informovala Policie ČR.

Po registraci na internetové stránky se muži z Litoměřicka ozval neznámý muž vydávající se za manažera společnosti s příslibem pomoci k získání investic.

Poškozený se bohužel nechal přesvědčit k instalaci aplikace umožňující vzdálený přístup do jeho počítače. Poté neznámému „manažerovi“ telefonicky sdělil přihlašovací jméno a heslo ke svému internetovému bankovnictví, kdy tyto úkony neznámý podvodník zdůvodňoval ověřením totožnosti poškozeného.
Dále společně nastavili nové limity výběrů v internetovém bankovnictví.

Následně již bez souhlasu a vědomí poškozeného odčerpal z jeho účtu dvě finanční částky, kdy tyto platby poškozený ve svém telefonu potvrdil po předešlém hovoru s podvodníkem v domnění, že se jedná o nastavování limitů plateb. „Poškozený muž ze Štětí tak přišel o více než 240 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„V případě dopadení a soudem uznané viny hrozí neznámému pachateli až osmileté vězení,“ dodala mluvčí.

Zdroj: Policie České republiky