Šéf Ryanairu dostal v Bruselu koláčem. Nestará se podle aktivistek dost o životní prostředí

Přidat na Seznam.cz

Michael O’Leary, šéf společnosti Ryanair, nebude na svou poslední návštěvu Bruselu vzpomínat v dobrém. Od ekologů, kteří stávkovali před sídlem Evropské unie, mu v obličeji přistál koláč se smetanou, píše deník Guardian.

„Zastavte znečišťování,“ vykřikla jedna z protestujících žen v černém oblečení poté, co hodila O’Learymu koláč do obličeje. Druhá aktivistka ho dalším koláčem udeřila do zátylku.

Ryanair je největší evropskou leteckou společností podle počtu cestujících a létá s ním o více než 20% více cestujících než před pandemií covid-19. Ekologickým aktivistům nejvíce vadí množství vypouštěného oxidu uhličitého.
Bruselský institut Transport & Environment (T&E) odhaduje, že Ryanair v roce 2022 vypustil 13,3 milionu tun CO2, což z něj činí nejvíce znečišťující leteckou společnost.

Ryanair naopak tvrdí, že je jednou z nejefektivnějších leteckých společností na světě, a to díky velkému počtu cestujících, kteří se vejdou do jeho letadel a nízkému počtu prázdných míst. Do roku 2030 plánuje uskutečnit 12,5 % letů s využitím udržitelného leteckého paliva.

„Jediné, na co jsem si stěžoval, bylo, že krém byl umělý a nechutnal,“ řekl pobaveně O’Leary na tiskové konferenci.

Zdroj: Guardian, Transport & Environment