Sabotáže na Německých železnicích. Hlásí se k nim krajní levice

Přidat na Seznam.cz

V oblasti Hamburku došlo k poškození elektrické tratě Německých drah (Deutsche Bahn). Neznámé osoby otevřeli kabelové šachty na kolejích a zapálily je. Policie za útoky vidí politický motiv. K útoku se hlásí levicoví extrémisti, informoval server Bild a portál Sueddeutsche.

V noci ze čtvrtka na pátek došlo v oblasti Hamburku k poškození elektrické tratě Německých drah (Deutsche Bahn). Neznámé osoby zřejmě úmyslně otevřely kabelové šachty na kolejích a zapálily je. Policie se domnívá, že tento čin je politicky motivovaný a v současnosti hledá svědky. Státní bezpečnostní agentura zahájila vyšetřování.

Mezitím, co probíhá vyšetřování, se na stránkách pro „alternativní žurnalistku“ Indymedia se objevil dopis od levicových extremistů, který útok odůvodňuje „bojem proti kapitalismu“. Dopis konkrétně uvádí: „V noci na 7. září jsme sabotovali tepny kapitalistické infrastruktury v Hamburku“.

Požár na infrastruktuře Deutsche Bahn v Hamburku způsobil výpadky,“ uvedl mluvčí Deutsche Bahn. Zasažena byla i místní doprava.

Zdroj: Bild, Sueddeutsche