Rusko zadrželo Rusa, který měl připravovat bombový útok na krymské železnici

Přidat na Seznam.cz

Krym – Orgány činné v trestním řízení objevily a zabavily na skrytém místě improvizované výbušné zařízení obsahující plastickou trhavinu zahraniční výroby, píše server i24News.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) oznámila zadržení osoby podezřelé z plánování bombového útoku na železnici na Krymu, což se shoduje se sestřelením dronu nad poloostrovem spravovaným Moskvou.

Krym, který Rusko anektovalo od Ukrajiny v roce 2014, je předmětem útoků ukrajinských dronů a sabotáží, neboť Kyjev pokračuje ve snaze získat nad regionem zpět kontrolu.

FSB identifikovala podezřelého jako ruského občana ve věku kolem 40 let a tvrdí, že se podílel na „shromažďování informací o rozmístění objektů a jednotek ruského ministerstva obrany“ při přípravě bombového útoku na železnici.

Zadržená osoba, která pravděpodobně jednala pod vedením ukrajinské vojenské rozvědky, byla umístěna do vazby, kde čeká na další vyšetřování.

Ruskem jmenovaný gubernátor Krymu Sergej Aksjonov varoval, že dopravní infrastruktura se stala hlavním cílem „terorismu" a že ukrajinští sabotéři budou potrestáni, píše stanice Aljazeera.

Zdroj: i24News, Aljazeera