Rodina muže, který zemřel při následování Google Maps, podává žalobu za nedbalost technologického giganta Alphabet, který mapy provozuje

Přidat na Seznam.cz

USA – Rodina muže z Severní Karolíny, který zemřel poté, co se jeho auto zřítilo z mostu při následování navigačního systému Google Maps, podává na technologického giganta žalobu za nedbalost. Žaloba tvrdí, že společnost byla informována o zhroucení mostu, ale neaktualizovala svůj navigační systém.

Deník The Guardian uvádí, že podle žaloby, která byla podána v úterý utonul muž, otec dvou dětí, 30. září 2022, kdy jeho Jeep Gladiator spadl do vody. Muž se vracel domů z oslavy devátých narozenin své dcery přes neznámou čtvrť, když ho Google Maps údajně nasměroval na most, který se zhroutil před devíti lety a nikdy nebyl opraven.

Policisté, kteří našli mužovo tělo v jeho převráceném a částečně ponořeném nákladním autě, uvedli, že na zřícené silnici nebyly žádné bariéry ani varovné značky. Podle žaloby sjel přes okraj a narazil asi 7 metrů pod mostem, píše NBCnews.

Most nebyl udržován místními nebo státními úřady a společnost původního developera se rozpadla. V žalobě jsou uvedena jména několika soukromých správců nemovitostí, které jsou podle ní zodpovědné za most a přilehlý pozemek.

Podle žaloby několik lidí upozornilo Google Maps na zhroucení mostu před smrtí muže a naléhali na společnost, aby aktualizovala své informace o trase.

Není to poprvé, kdy byly Google Maps obviňovány z nebezpečného vedení svých uživatelů. Minulý měsíc žena ve svých dvaceti letech řídila sama v Alice Springs v Austrálii pozdě v noci, když ji navigace Google Maps nechala uvíznout v centrální australské poušti přes celou noc. Po chvíli jízdy po polní cestě a podél plotu její auto narazilo do příkopu.

Žaloba vyvolává otázky ohledně odpovědnosti technologických gigantů za kvalitu svých navigačních systémů. Případ ukazuje, že nesprávné nebo zastaralé informace v těchto systémech mohou mít tragické důsledky pro uživatele.

Zdroje: NBCnews, The Guardian