Požár v nočním klubu ve Španělsku si vyžádal nejméně 13 obětí. „Mami, mám tě ráda, zemřeme,“ napsala žena sms

Přidat na Seznam.cz

Španělsko – Nejméně 13 lidí zemřelo po požáru v nočním klubu Fonda Milagros v Murcii, v rekreační oblasti známé jako Atalayas. Další čtyři lidé museli být ošetřeni kvůli nadýchání kouřem. Dvanáct hodin po incidentu se stále pohřešuje 14 lidí, píše deník El Mundo.

Na videu sdíleném na internetu bylo vidět, jak nad budovou šlehají plameny a z jejích oken se valí hustý tmavý dým.

Není jasné, co bylo příčinou požáru, který vypukl v době, kdy bylo v klubu ještě rušno. Podle úřadů by se počet obětí mohl zvýšit.

Čtrnáct lidí se stále pohřešuje, záchranné složky pokračují v prohledávání budovy.

Policie uvedla, že požár vznikl v nočním klubu Fonda Milagros, a poté se rozšířil na sousední kluby Teatre a Golden. Místní média uvádějí, že ke všem obětem na životech došlo pravděpodobně v La Fonda. Značné poškození konstrukce způsobilo zřícení uvnitř podniku.

Osmadvacetiletá žena své matce hlasový vzkaz, když začalo hořet: „Mami, mám tě ráda, zemřeme.“ Vyšla si se svým partnerem a několika přáteli z nedalekého města Caravaca de la Cruz. Není jasné, zda přežila, píše server BBC.

Předpokládá se, že jde o nejhorší požár nočního klubu ve Španělsku za posledních více než 30 let. V roce 1990 zahynulo při požáru v podniku v Zaragoze 43 lidí.

Zdroj: El Mundo, BBC