Požár v Iráku: Nejméně 100 mrtvých při požáru na svatební oslavě v Ninive

Přidat na Seznam.cz

V severním Iráku došlo k tragické události, při níž při svatebním obřadu v Al-Hamdaniya v provincii Nineveh zahynulo minimálně 100 lidí a dalších 150 bylo zraněno kvůli požáru, který vypukl pozdě večer v úterý. Během oslav svatby, kterých se účastnily stovky lidí, začal hořet prostor, avšak zatím není jasné, co přesně způsobilo požár.

Jak uvádí web BBC, první informace naznačují, že mohl být zapříčiněn ohňostrojem. Plameny pravděpodobně podnítily hořlavé panely v místnosti, což vedlo k pádu části stropu.

Irácké ředitelství civilní obrany uvedlo pro deník Guardian, že požár způsobil zhroucení části budovy kvůli použití hořlavých a levných stavebních materiálů, které se rychle zapálily. Nebylo jasné, zda mezi oběťmi byla nevěsta a ženich, neboť původní zprávy naznačovaly jejich úmrtí, ale později se objevily informace, že jsou naživu a léčí se kvůli popáleninám.

Fotografie z místa události ukázaly hasiče bojující s požárem, a snímky novinářů na sociálních sítích zachytily zničený interiér svatebního sálu. Hasiči pokračovali ve snaze najít přeživší a prohledávali trosky budovy.

Svědci popisovali hrůzu, která probíhala v okamžiku požáru kolem 10:45 místního času, kdy byli v sále stovky lidí. Někteří se podařilo uniknout z plamenů, zatímco ostatní uvízli uvnitř. Zranění byli převezeni do nemocnic v regionu Nineveh, ale přesný počet mrtvých a zraněných není zatím definitivní.

Irácký premiér reagoval na událost na svém Twitterovém účtu, kde vyzval k mobilizaci veškerých dostupných prostředků k poskytnutí pomoci obětem této tragédie.

Zdroj: BBC, Guardian