Polsko startovalo stíhačky v důsledku masivního nočního útoku Rusů na Ukrajinu

Přidat na Seznam.cz

Rusko provedlo v noci na čtvrtek sérii leteckých útoků proti Ukrajině s využitím dálkového letectva. Operační velení polských ozbrojených sil ráno oznámilo, že letouny byly nasazeny k monitorování vzdušného prostoru, informuje web Wiadomości nebo RMF24.

V pátek ve 3:59 ráno zveřejnilo operační velení ozbrojených sil sdělení, v němž uvedlo, že polská a spojenecká letadla operují v polském vzdušném prostoru. Bylo zdůrazněno, že následkem může být zvýšená hladina hluku, zejména v jihovýchodní oblasti země.

„Dnes v noci je pozorována intenzivní činnost dálkového letectva Ruské federace, která souvisí s raketovými údery vedenými proti objektům nacházejícím se na území Ukrajiny.“ – stojí v příspěvku sdíleném na platformě X.

Operační velení zároveň ujistilo, že byly aktivovány všechny nezbytné postupy k zajištění bezpečnosti polského vzdušného prostoru a situace je průběžně monitorována.

Kolem 7:20 vydalo operační velení další sdělení. „Vzhledem ke snížení úrovně hrozby raketových úderů ruského letectva na území Ukrajiny byla operace polského a spojeneckého letectva v polském vzdušném prostoru ukončena a nasazené síly a prostředky se vrátily ke standardní operační činnosti.“

„Byla to další noc zvýšené pohotovosti polských a spojeneckých systémů a intenzivní služby vojáků polské armády, kteří nepřetržitě monitorují situaci na ukrajinském území a zůstávají v neustálé pohotovosti, aby zajistili bezpečnost polského vzdušného prostoru.“

Zdroj: Wiadomości, RMF24