Po vzoru zemí sousedících s Ruskem zavede Norsko omezení na dovoz a používání aut s ruskou registrací

Přidat na Seznam.cz

Norsko bude další evropskou zemí, která zakáže vozidla s ruskou registrací v souvislosti s rozruchem kolem směrnice EU o omezení dovozu, píše deník The Moscow Times.

V uplynulém týdnu zavedly zákaz vjezdu osobních vozidel s ruskými poznávacími značkami Finsko, Lotyšsko, Estonsko, Litva a Polsko.

Norsko zavede omezení na dovoz a používání automobilů s ruskou registrací v Norsku, uvedl v úterý státní tajemník norského ministerstva zahraničí Eivind Vad Petersson.

Norsko, na rozdíl od pobaltských a severoevropských zemí, které prosadily vlastní zákaz vjezdu ruských aut, není členem Evropské unie. Přesto se Oslo připojilo k několika balíčkům sankcí EU proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, píše deník Ukrainska pravda.

Zákazy vstupu byly vydány poté, co Evropská komise objasnila, že stávající předpisy zakazují dovoz nebo přepravu zboží pocházejícího z Ruska.

Ruští opoziční aktivisté tvrdili, že omezení poškozují vedle běžných ruských občanů i politické disidenty a ukrajinské uprchlíky prchající z Ruska.

Zdroj: The New York Times, Ukrainska pravda