Operace Denal: Kolínští kriminalisté rozbili skupinu vyrábějící pervitin

Přidat na Seznam.cz

Kolínští kriminalisté se zaměřili na skupinu dealerů metamfetaminu a úspěšně ukončili jejich nelegální činnost. Díky dobře provedeným operativním strategiím kriminalisté účinně narušili výrobu a distribuci metamfetaminu. Pro zadržení zúčastněných osob požádali o pomoc středočeskou zásahovou jednotku, uvedla na svých stránkách Policie České republiky.

Pod krycím názvem operace Denal vedla spolupráce kriminalistů a zásahové jednotky k zadržení skupiny čtyř osob, kterou tvořila jedna žena a tři muži. Mezi nimi byla zjištěna 29letá žena a dva muži ve věku 46 a 49 let, kteří se v Dolních Měcholupech podíleli na nedovolené výrobě pervitinu. Jejich motivem byl výhradně zisk, neboť si opatřovali drogy, různé chemikálie a veškeré potřebné vybavení k výrobě pervitinu. Kromě výroby drogy se tato trojice podílela také na její nelegální distribuci více odběratelům. K výměně drog docházelo především na českobrodském nádraží a dalších místech na Kolínsku. Čtvrtá osoba, 49letý muž, se zabývala výhradně prodejem pervitinu.

Při domovní prohlídce u nich Toxi tým zabavil soupravu, která obsahovala laboratorní sklo, elektrický vařič, teploměry, sestavu filtrů, léky obsahující efedrin/pseudoefedrin a různé chemikálie. Objevili také téměř tři čtvrtě kilogramu metamfetaminu a čtyři ukradené motocykly.

Po provedení všech úředních úkonů zahájil vyšetřovatel služby kriminální policie proti čtyřem osobám trestní stíhání. Tři z nich byly obviněny ze závažné trestné činnosti nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Z obviněných je v současné době ve vazbě 46letý muž, který byl v posledních třech letech již dříve odsouzen za trestnou drogovou činnost. Další dva členové skupiny čekají na soud, přičemž zůstávají na svobodě. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Čtvrtá osoba, 49letý muž, rovněž čelí obvinění v souvislosti s nedovolenou výrobou a obchodováním s drogami. Jeho potenciální trest se může pohybovat v rozmezí od jednoho do pěti let odnětí svobody.

Zdroj: Policie České republiky