Německo jako nevěstinec Evropy. Politici se budou zabývat zákazem prostituce. Politička chce trestat zákazníky

Přidat na Seznam.cz

Německo Místopředsedkyně politické strany CDU/CSU Dorothee Bärová prosazuje zákaz „nákupu sexuálních služeb“. Bärová nyní vidí Německo jako nevěstinec Evropy si představuje řešení založené na švédském modelu, uvedl deník Der Spiegel.

Prostituce je v Německu nejen povolena, ale již více než 20 let i komerčně regulována. To by mělo sexuálním pracovnicím zaručit větší bezpečnost a ochranu. Podle názoru mnoha odborníků se toho však nepodařilo dosáhnout – ženy stále musí nabízet sexuální služby ve zranitelných situacích. Místopředsedkyně parlamentní frakce CDU/CSU Dorothee Bärová nyní požaduje přísnou změnu. Chce, aby byly ženy lépe chráněny.

„Situace prostitutek v Německu je dramatická. Naléhavě potřebujeme změnu paradigmatu: zákaz nákupu sexuálních služeb v Německu,“ řekla politička CSU deníku Bild. Podle jejího odhadu je v současné době v celé zemi asi 250 000 prostitutek. Většina z nich podle ní pochází ze zahraničí a jen zlomek z nich je registrována u úřadů. „Německo se stalo nevěstincem Evropy. Německo je nyní celosvětově velmi atraktivní také jako země pro sexuální turistiku,“ řekla Bärová.

Vyslovila se pro zavedení „severského modelu“ jako ve Švédsku, kde jsou trestáni kupci sexuálních služeb a nikoli prostitutky. Příklad Švédska ukazuje, že zákazem nákupu sexuálních služeb se počet prostitutek drasticky sníží.

Od zavedení zákona o prostituci v roce 2002 již není prostituce v Německu nemorální, ale normální živností.

Zdroje: Der Spiegel, Bild