Největší loď roku 2023 je téměř připravena na svou první plavbu. Loď pro bezmála 8 tisíc lidí má 6 obrovských tobogánů a 7 bazénů

Přidat na Seznam.cz

Největší výletní loď na světě Wonder of the Seas byla dokončena v loděnici Meyer Turku ve finském Turku a nedávno zahájila své první námořní zkoušky. S délkou 365 metrů a předpokládanou hmotností 250 800 tun se má stát novým rekordmanem ve velikosti v odvětví výletních lodí. Loď, jejíž dodání je naplánováno na říjen letošního roku, se připojí k flotile společnosti Royal Caribbean International a na svou první plavbu se vydá v lednu 2024 a svým cestujícím nabídne bezkonkurenční zážitky, píše CNN News.

Loď je navržena pro 5 610 cestujících a 2 350 členů posádky a slibuje, že bude dokonalým místem pro rodinnou dovolenou. Jejím nejpůsobivějším prvkem bude největší vodní park na světě na moři nazvaný Category 6, který bude obsahovat šest rekordních tobogánů. Kromě toho loď nabídne sedm bazénů a devět vířivek pro ty, kteří chtějí relaxovat. Loď představuje evoluční vrchol společnosti Royal Caribbean International, který zahrnuje nejnovější technologie a staví na 50leté historii poznatků a zkušeností společnosti.

Dokončení první sady námořních zkoušek lodi Wonder 22. června znamenalo významný milník. Během zkoušek byly důkladně otestovány různé aspekty plavidla, jako jsou hlavní motory, trup, brzdové systémy, řízení, hluk a úroveň vibrací. Navzdory mírnému zpoždění způsobenému větrnými podmínkami proběhly námořní zkoušky úspěšně a splnily plánovaný časový harmonogram. Přesto loď čelí mnoha posměškům a lidé ji připodobňují ke slavnému potopenému Titaniku.

Po dodání zahájí loď Wonder of the Seas svou první komerční plavbu z Miami na Floridě v lednu 2024, komentuje deník iDnes.cz. Tato monumentální výletní loď má díky svému velkolepému rozsahu a působivému vybavení poskytnout cestujícím nezapomenutelné zážitky a dále pozvednout standardy odvětví výletních plaveb.

Zdroj: CNN News, iDnes.cz